NOWOŚĆ ! - Nitonakrętki bez kołnierza

Nitonakrętki stalowe bez kołnierza
- Montaż w otworach bez fazowania
- Zlicowane z powierzchnią materiału
- Zabezpieczenie antykorozyjne (cynk-nikiel)
- Montaż przy użyciu stanadardowych nitownic

Dowiedz się więcej: Informacje techniczne

Nitownice przemysłowe

Prasy do elementów wciskanych

prasy do elementów wciskanych

Nitownice

Nitownice do nitów zrywalnych i nitonakrętek

Boks prawy

zgrzewarki kondensatorowe

OFERTA
 • śruby nierdzewne
 • nity zrywalne
 • nitonakrętki
 • elementy wciskane
 • kołki do zgrzewania
 • szpilki, gwoździe do montażu izolacji
 • wiertła do metalu
 • wkręty samowiercące
 • śruby nitujące
 • zamknięcia napinające
 • art. żeglarskie
 • zamocowania solarne
 • nity przemysłowe
 • narzędzia SATA

Nity przemysłowe

Nity przemysłowe nieodłącznie towarzyszą wielu dziedzinom przemysłu, stanowiąc kluczowy element w łączeniu różnych materiałów w trwałe i wytrzymałe konstrukcje. Od długotrwałych zastosowań w budownictwie po precyzyjne zastosowania w produkcji lotniczej, nitowanie jest niezastąpionym procesem, który umożliwia łączenie elementów w sposób nie tylko trwały, ale także bezpieczny i efektywny. Poniżej przedstawimy, jakie nity mamy w swojej ofercie oraz jak można je zastosować.

 

Nity przemysłowe – bogata oferta firmy Nirostal

 

Wychodząc naprzeciw naszym Klientom ciągle rozszerzamy nasz asortyment. W naszym sklepie znajdziesz nity przemysłowe pełne, rurkowe oraz drążone. Dostępne są w różnych rozmiarach. Surowce, z których zostały wyprodukowane nity to miedź, aluminium, stal, stal nierdzewna, oraz mosiądz. Jesteśmy jedynym w Polsce przedstawicielem renomowanej firmy HONSEL Distribution GmbH & Co. Ich produkty to gwarancja wysokiej jakości i doskonałego wykonania.

 

Nity przemysłowe – pełne, drążone i rurkowe

 

Należy rozważyć, jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie nitowania, zwłaszcza przy użyciu nitów pełnych. Przede wszystkim umożliwia on łączenie różnych materiałów, mając dostęp tylko z jednej strony. Dlatego najczęściej wykorzystuje się go do łączenia blach ze sobą lub z różnymi konstrukcjami nośnymi. Ważne jest, aby do nitowania używać nitów wykonanych z tego samego materiału, co części, które mają być ze sobą połączone. Jeśli jednak zachodzi potrzeba łączenia elementów wykonanych z różnych materiałów, warto wybrać nit o większej odkształcalności.

 

Rodzaje nitów przemysłowych i ich zastosowanie

 

W naszej ofercie mamy nity pełne zgodne z normami DIN 661 / PN-88/M-82954 oraz DIN 660 / PN-88/M-82952. Zazwyczaj stosuje się je w sytuacjach, gdzie wymagane jest mocne i trwałe połączenie materiałów. Nit pełny jest bardziej odporny na naprężenia i obciążenia, co czyni go odpowiednim do zastosowań konstrukcyjnych. Dostępne są one z łbem kulistym oraz stożkowym. Długość trzonu również może być różna w zależności od potrzeby możesz wybrać długość od 5 do 30. Kolejną propozycją są nity drążone. Są często używane w zastosowaniach, gdzie istotna jest redukcja masy lub gdy połączenie nie musi być aż tak wytrzymałe jak w przypadku nitów pełnych. Może być stosowany w bardziej delikatnych zastosowaniach lub tam, gdzie masa ma znaczenie, np. w lotnictwie i motoryzacji. Nity drążone spełniają normy wg DIN 7338 B. Nity rurkowe są to nity z jednym lub kilkoma otworami w ich korpusie. Zazwyczaj mają cylindryczny kształt i wyglądają jak małe rurki. Są stosowane tam, gdzie potrzebne jest wytrzymałe i trwałe połączenie, ale również umożliwiają przepływ płynów lub gazów przez otwory wewnątrz nita. Przykłady zastosowań nitów rurkowych to połączenia w układach hydraulicznych lub pneumatycznych. 

 

NITY PRZEMYSŁOWE

Nity pełne wg DIN 660 / PN-88/M-82952

łeb kulisty
Aluminium
łeb kulisty
Stal
łeb kulisty
Stal nierdzewna
łeb kulisty
Mosiądz
łeb kulisty
Miedź
 

Nity pełne wg DIN 661 / PN-88/M-82954

łeb stożkowy
Aluminium
łeb stożkowy
Stal
łeb stożkowy
Stal nierdzewna
łeb stożkowy
Mosiądz
łeb stożkowy
Miedź
 

Nity drążone wg DIN 7338 B

łeb płaski
Aluminium
łeb płaski
Stal
łeb płaski
Mosiądz
łeb płaski
Miedź
 

Nity rurkowe wg DIN 7338 C

łeb płaski
Aluminium
łeb płaski
Stal
łeb płaski
Mosiądz
łeb płaski
Miedź

 

W ofercie: nitownice ręczne, akumulatorowe i pneumatyczne do nitów zrywalnych i nitonakrętek oraz akcesoria i części zamienne.

Firma nasza prowadzi fabrycznie autoryzowany serwis nitownic pneumatyczno-hydraulicznych oraz ręcznych firmy HONSEL.

Jesteśmy przedstawicielem włoskiej firmy P-Industry Srl produkującej zautomatyzowane maszyny i urządzenia nitujące.

Jako wyłączny dystrybutor narzędzi HONSEL poszukujemy partnerów handlowych - lokalnych sklepów i hurtowni na terenie Polski. 

Do góry